0

Kim są Preppers/Prepersi

Prepper to osoba, która odpowiada za przetrwanie własne i swojej rodziny w sytuacjach kryzysowychJest samodzielny i gotowy do podjęcia działania w każdej sytuacji zagrożenia życia. Świadomość apokalipsy jest motorem napędowym do podjęcia działań obronnych, wyzwaniem do poświęcenia się dla rodziny czy zdobywania szerokiej wiedzy na temat przetrwania. Preppers postrzega przedmioty inaczej niż przeciętny człowiek. Dla niego to potencjalne środku do uzyskania celu –przeżycia. Peppers gromadzi przedmiotyktóre w chwili apokalipsy będą w stanie go utrzymać przy życiu.

Zdarzają się przesadne opinie, że prepersi to społeczność, która kładzie nacisk na zamykanie się w we własnych domach i przygotowuje na apokalipsę jak w przepowiedniach
. Rzeczywistość jest inna – preppers skupia swe przygotowanie na zjawiska bardziej prawdopodobne, taki jak np. utrata pracy głównego żywiciela rodziny, pożar domu, powódź lub inne klęski wywołane przez naturę albo człowieka. Poważny kryzys gospodarczy kraju i świata wg preppersa może być również przyczyną końca świata.

Czy preppers i survival to to samo?

Survival 
koncentruje się na nauce i umiejętności prymitywnego przetrwania. Małe znaczenie ma gromadzenie zapasów. Skupia się na przetrwaniu korzystając z darów naturyPreppers koncentruje się na utrzymaniu jak najdłużej obecnego poziomu życia, kładzie większy nacisk na gromadzenie zapasów i przedmiotów niezbędnych do przeżycia. Prepersi planują, spodziewają się najgorszego i pragną przetrwać każdą złą sytuacje we własnym domu. Prawdopodobnie nie jeden amator survivalu jest preppersem. Preppersi biorą pod uwagę fakt, że gdy nadejdzie koniec świata będą być może zmuszeni opuścić swój dom dlatego dla zabezpieczenia własnego bezpieczeństwa organizują miejsca gdzie będą się mogli przenieść np. las lub inne miejsce w kraju gdzie można żyć bezpiecznie. Preppers uważa, że własny dom może być o wiele bezpieczniejszy niż schrony lub obozy organizowane przez rząd podczas katastrof czy wojen. Dotychczasiowe doświadczenia wielu krajów dowodzę że w takie miejsca są śmiertelnie niebezpieczne. Preppersi podczas apokalipsy wolą polegać na sobie zgodnie z maksymą: „My house is my casstle”.

Czy preppersi to zwariowaniu ludzie?

Nie, są osoby które niczym się nie różnią od tych
którzy ubezpieczają swoje domy od skutków klęsk naturalnych i wywołanych przez człowieka. Nie ma nic szalonego w twierdzeniu, że wiele rzeczy może się zdarzyć, koniec świata postrzegany przez preppersów jest procentowo potwierdzany przez naukowców. Osoba ubezpieczona dotknięta katastrofą otrzymuje pieniądze dzięki czemu może utrzymać swój standard życia. Preppers robi to samo gromadząc przedmioty które mu to zapewnią a nawet podejmuje dodatkowe kroki.

Kiedy zostać preppersem?

Powodów jest bardzo wiele w nadejście końca świata – apokalipsy wierzy wiele osób. Jednak przyczyn apokalipsy może być wiele. Preppersi uważają, że koniec świata może być wywołany

 zagłądą nukleraną
 cyber atakiem
 katastrofą nukleraną
 załamaniem gospodarczym
 atakami terrorystycznymi

Jak widać powodów nadejścia końca świata może być wiele, aby przetrwać każdy z nich wymaga innego przygotowania. Jednak preppersi uważają aby przetrwać apokalipsę należy się przygotować wg pięciu zasad gotowości oraz obrać ścieżkę zdobywania wiedzy przetrwania – survivalu.

Na podstawie: http://preppersi.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *